سرخط خبرها

آبرسانی به ۷ هزار روستا با کمک سپاه/ ۵۰ درصد پساب به آب کشاورزی تبدیل می‌شود

آبرسانی به ۷ هزار روستا با کمک سپاه/ ۵۰ درصد پساب به آب کشاورزی تبدیل می‌شود

اتابک جعفری عصر امروز در ارتباط ویدئو کنفرانسی با آیین معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب بوشهر اظهار داشت:  دولت سیزدهم جهاد آبرسانی را  آغاز کرده که حدود ۱۰ هزار روستا را شامل می‌شود و از این میان هفت هزار و ۱۰۰ روستا با کمک سپاه پاسداران و سه هزار روستا با کمک بخش خصوصی آبرسانی می‌شوند. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور افزود: اعتبار اولیه این طرح ۱۹ هزار میلیارد تومان بوده که پیش‌بینی می‌شود به بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان برسد. 

وی در خصوص استفاده از پساب عنوان کرد: روزانه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب پساب تولید می‌شود که از این میان ۵۰ درصد آن برای کشاورزی استفاده شده اما متأسفانه ۴۵ درصد از این پساب وارد رودخانه می‌شود و هیچ استفاده‌ای ندارد.

جعفری افزود: باید از استفاده آب شرب در صنایع و فضای سبز جلوگیری و پساب جایگزین آن شود. 

وی به موضوع جبران کمبود آب در تابستان اشاره کرد و گفت: به طور میانگین مصرف آب در زمان‌های پیک، ۶ دهم تا هشت دهم بیشتر است؛ در استان بوشهر هم برای تمام شهرستان‌ها برنامه‌ریزی شده تا برای دوره تابستان، قطعی آب نداشته باشند.

مسعود خشایی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت آب و فاضلاب کشور در این مراسم به مهمترین پروژه‌های بوشهر اشاره کرد و اظهار داشت: خط انتقال آب سیراف_جم، خط آبرسانی سد تنگ ارم و خط آبرسانی شمال شهر بوشهر در دست اجرا است که به صورت اضطراری دنبال می‌شوند.

وی گفت: در بوشهر  ۳۵ هزار مترمکعب تولید آب از طریق آب‌شیرین‌کن داریم و ۴۰ هزار مترمکعب آب تا پایان سال وارد مدار بهره‌برداری می‌شود؛ پیش‌بینی می‌شود این حجم به ۱۶۰ هزار مترمکعب برسد.

در این مراسم از عبدالحمید حمزه‌پور تجلیل و ابوالحسن عالی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب بوشهر معارفه شد.

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش