سرخط خبرها

رفع مشکلات شهر «شیرینو» با جدیت دنبال شود

رفع مشکلات شهر «شیرینو» با جدیت دنبال شود
عاشوری، امام جمعه سیراف گفت: انتظار می‌رود با تلاش مسؤولان رفع مشکلات شهر «شیرینو» با جدیت دنبال شود.

حجت‌الاسلام صادق عاشوری در نماز جمعه سیراف اظهار کرد: ماه رجب، فرصتی مهم برای عبادت بهتر و بیشتر و بندگی خدای متعال است.

وی افزود: رجب ماهی است بسیار پر فضیلت که هر کسی می‌تواند از فرصت‌های کم نظیر آن، برای رشد معنوی و تقرب به خدای متعال استفاده بنماید. اعتکاف در این ماه به‌دلیل دو رکن روزه و وقوف شبانه‌روزی در مسجد و شب‌زنده‌داری، بهترین فرصت‌ها برای سبک‌بالی است.

امام جمعه سیراف با اشاره به دیدار اخیرشان به محضر مقام معظم رهبری و ابلاغ سلام آن بزرگوار به مردم منطقه افزود: رهبر عزیزمان فرمودند: جایگاه مردم در حکومت اسلامی تا به حال در دو محور حق و تکلیف بررسی شده است.

وی اظهار داشت: به نظر رهبر انقلاب، علاوه بر این‌که وجود این چهار شاخص برای مردم لازم و ضروری است؛ سه شاخص نظارت، مشارکت و همگامی، به صورت تکلیف و وظیفه شرعی بر مردم واجب است.

خطیب جمعه سیراف سپردن کارها به مردم در همه مراحل، حضور فعال مردم در همه میدان‌ها وصحنه‌ها، خدمتگزاری به مردم در همه زمان‌ها و شرایط، واگذاری کارها با زمینه‌سازی مناسب به مردم از اهم نکات فرمایشات رهبر معظم انقلاب دانست.

وی با اشاره به پاسخ کوبنده سپاه پاسداران به عاملان حادثه تروریستی اخیر و آتش زدن به خرمن دشمنان با دوربرد ترین موشک‌ها بیان کرد: این عملیات علاوه بر تنبیه و انتقام سخت از تروریست‌های میدانی، در عین حال یک پیام هشدارآمیز بسیار محکم به رژیم صهیونیستی داشت که در صورت تداوم اقدامات تروریستی علیه مردم و منافع ایران، گرفتار انتقام دستان بلند ایران خواهد شد.

عاشوری با اشاره به حمله آمریکا و انگلیس به یمن اضافه کرد: از زمان شروع حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه بازوهای محور مقاومت علیه منافع اسرائیل و آمریکا فعال شده‌اند.

وی افزود: حزب‌الله لبنان جبهه شمالی سرزمین‌های اشغالی را هدف حملات خود قرار می‌دهد و حشد الشعبی عراق نیز پایگاه‌های آمریکا را مورد حمله قرار می‌دهد.

امام جمعه سیراف بیان کرد: انصارالله یمن اقدام بسیار موثرتری انجام داده و در حمایت از فلسطین به کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی در دریای سرخ و تنگه باب المندب حمله می‌کند. تاکنون بیش از ۳۵ حمله صورت گرفته و بندر ایلات اسرائیل خالی از کشتی شده و تعطیل است.

عاشوری با انتقاد از توقف روند ساخت و ساز مدرسه محله سهیل شیرینو و آب شرب این محله افزود: مردم شیرینو به ویژه محله سهیل در این خصوص بارها در رسانه‌ها و مکاتبات اعلام کردند ولی متأسفانه مردم در میدان عمل می‌بینند که هیچ عزمی برای حل مشکل مردم وجود ندارد.

وی ادامه داد: مسؤولان صدای مردم را بشنوند و پاسخگو باشند. انتظار می‌رود مسؤولان ذی ربط به طور جدی این دو موضوع پیگیری کنند و به اطلاع مردم عزیز برسانند.

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش